Protože nejsem zdaleka sám, kdo má naplánovanou letní cestu na Azory a informace jsou rozptýleny ve více vláknech, založil jsem toto, protože opatření a situace jsou na obou ostrovech podobné. Podle toho, co jsem studoval o Azorech, má místní samospráva rozsáhlé pravomoci, takže omezení pro vstup na ostrovy se mohou lišit od kontinentálního Portugalska. Pokud budete mít aktuality o situaci na Azorech a Madeiře,  o letech apod., pište to prosím sem.  .

Azory a Madeira - aktuální situace

Založil ve fóru Co se nevešlo

@v.ceckova test zdarma objednávas přes appku Madeira traveler registration, stáhneš v Google play, je to ta samá, kterou povinně musíš mít už pred cestou na Madeiru, protože ti generuje QR kód.

0 Citovat

Stáhl jsem tu jejich skvělou aplikaci, ale nejde se mi přihlásit. Nějaké nápady?

Nebo chybová hláška dává smysl a půjde to až na Madeiře?


screenshot-20210518-185812-com-madeirapromotionbureau-madeirasafetodiscover.jpg

0 Citovat

A ještě taky jedna otázka - jak se objednat na ten test zdarma na Madeiře? To jde až po nahrání před cestou do Madeira Safe?

Zatím mi to hlásí jen:

Upon returning to your country if Covid-19 testing is required you can submit a request to schedule a free trial.

Only travelers who have tested Covid-19 in their country of origin are eligible.

A zdá se mi to divné, že by to obojí šlo, až po příletu nebo po odeslání testu

0 Citovat

Aplikace funguje až když jsi na Madeiře. 

0 Citovat

Presne tak,až ti to odkliknou na tabletu na letišti,tak ti appka začne fungovat.

0 Citovat

Díky.

Aha, pěkné :-D Hlavně, že ji chtějí nainstalovat, ještě než přiletíš.

Dá se tam něco rezervovat jeden dva dny dopředu nebo se mám smířit, že na žádnou výhodu od lokální vlády nedosáhnu? A test rezervovat po vlastní ose, protože ze (příští) středy na sobotu mi nedají místo?

0 Citovat

Smysl ji nainstalovat má už jen kvůli nahrání testu do ní,jsi z letiště venku okamžitě (jdeš po tmavě zelených punticich),na rozdíl od ostatních,jen ukážeš qr kód v appce,naskenuji ho,aktivují appku a zároveň dostaneš body za nahrání testu.

0 Citovat

Davu se taky nebojim ,jak pise andreko , jak se to trosku uvolni  napric Evropou, tak se to rozprchne podle zajmu. Hlavne aby skoncily ty priblble testy,to je zasadni problem  I kdyz pominu  zbytecne financni zatizeni , tak treba i ten blby AG test chce CR  nejpozdeji 24 hodin pred letem  a kdyz je vecerni let, tak nejde jit vetsinou na test  den predem ,ale az v den odletu  Jinde to maji ason tech 48 hodin 

0 Citovat

eremi napsal(a):

Smysl ji nainstalovat má už jen kvůli nahrání testu do ní,jsi z letiště venku okamžitě (jdeš po tmavě zelených punticich),na rozdíl od ostatních,jen ukážeš qr kód v appce,naskenuji ho,aktivují appku a zároveň dostaneš body za nahrání testu.

Teoreticky, ale ten test musím nahrát přes web, ne? Do aplikace se nepřihlásím dřív, než mě ve Funchalu odkliknou...

0 Citovat

Ty aktivity můžeš rezervovat klidně na další den, pokud je na nich místo a máš na ně dost bodů. Ty volný termíny vidíš v kalendáři. 

Aktivity za 35 bodů jsou tady

https://madeira.best/madeira-saf...ver/silver

A za 55 bodů tady

https://madeira.best/madeira-saf...cover/gold

 

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="eremi"]

Smysl ji nainstalovat má už jen kvůli nahrání testu do ní,jsi z letiště venku okamžitě (jdeš po tmavě zelených punticich),na rozdíl od ostatních,jen ukážeš qr kód v appce,naskenuji ho,aktivují appku a zároveň dostaneš body za nahrání testu.

Teoreticky, ale ten test musím nahrát přes web, ne? Do aplikace se nepřihlásím dřív, než mě ve Funchalu odkliknou...

[/citace]

Ja už to odinstalovat, uz si to přesně nepamatuji,ale dělal jsem to screenshotem přes tel,trvalo to asi 10 s,jen si nepamatuji jestli jsem to nahrával přes web nebo appku,asi přes web,tam pak jen otevřeš qr a profrcis letištěm. Vyzkoušeno 14 dní zpět a paráda.

0 Citovat

Michale, tys to nepochopil jako původně ani já. Jsem měřil teplotu a nepřičítalo mi to nikde nic. Ty appky jsou dvě! Jedna kam si nahrajes test a posilas měření teploty, funguje už v Česku. Potom je druhá appka, tu musíš nainstalovat taky, která se sama spáruje s tou první, a na té sbiras teprve ty body. Jmenuje se Madeira Safe to Discover.

Jinak určitě půjde vždy botanická zahrada, včera jsem se díval jestli je plavba na delfíny, ale dočasně ze silver zmizela, takže je to asi plne. Mi se podařilo na 20.5., ale recenze na tu ⛵ jsou smíšené. Jinak tam toho moc použitelného není, koniny typu levady s průvodcem atd.

0 Citovat

matej15 napsal(a):

Ty aktivity můžeš rezervovat klidně na další den, pokud je na nich místo a máš na ně dost bodů. Ty volný termíny vidíš v kalendáři. 

Aktivity za 35 bodů jsou tady

https://madeira.best/madeira-saf...ver/silver

A za 55 bodů tady

https://madeira.best/madeira-saf...cover/gold

 

Gold experience už je za 65 bodů,asi "zdrazili" :)

0 Citovat

Jinak mobilní aplikace je jen jedna,druhé je klasická webová stránka.

0 Citovat

MIGUELAS napsal(a):

Michale, tys to nepochopil jako původně ani já. Jsem měřil teplotu a nepřičítalo mi to nikde nic. Ty appky jsou dvě! Jedna kam si nahrajes test a posilas měření teploty, funguje už v Česku. Potom je druhá appka, tu musíš nainstalovat taky, která se sama spáruje s tou první, a na té sbiras teprve ty body. Jmenuje se Madeira Safe to Discover.

Jinak určitě půjde vždy botanická zahrada, včera jsem se díval jestli je plavba na delfíny, ale dočasně ze silver zmizela, takže je to asi plne. Mi se podařilo na 20.5., ale recenze na tu ⛵ jsou smíšené. Jinak tam toho moc použitelného není, koniny typu levady s průvodcem atd.

Tu druhou mám. Jak se jmenuje prosím ta první? Nejlépe odkaz na ni. Nemůžu ji najít.

EDIT: Takže na web nahrát, vyplnit anketu. Tím získám body, co se pak promítnout do appky.

V ní pak jdou po příletu na Madeiru rezervovat ty atrakce a PCR/AG test pro cestu zpět - jakou metodou je dělají - Z krku, nosu, nosohltanu, slin?

Ještě jednou díky.

EDIT2: Jinak jako delfíny mi našlo toto:

https://madeira.best/product/mad...o-discover

0 Citovat

My jsme byli na delfinech na katamaranu od Magic Dolphin, ale teď koukám že už to v těch silver fakt není. Zároveň jestli už je gold za 65 tak to dobře zkrouhli :-D Appka byla za nás jen jedna, Madeira Safe to Discover, ta ze screenshotu od Michala. Teplota se hlásila do ní, respektive se odklikavalo že se furt cítíme stejně, za to bylo 2*1 bod denně, plus 1 bod za otevření aplikace. 

0 Citovat

Tak ted jste mi v tom udelali totalni gulas😂😂😂. Takze jak to je? Muzete to prosim nekdo shrnout, kam co vyplnovat, nahrat😂, ziskat QR, sbirat body...... a jeste kam nacpat deti, nemaji svuj telefon, to budou mit taky svuj QR kod?? 

Jenom vim, ze kolikrat ani termin na test neprijde, lidi chodi do nemocnice Mendoca, kde je vezmou na test zdarma bez objednani, asi to zatim funguje po portugalsku.😇

0 Citovat

Ohledně delfínů, pokaždé to asi háže něco jiného, já mám třeba Bonita da Madeira.

Andreko, v aplikacích guláš je, nevím proč to udělali tak kravsky, že aplikace musíš mít obě dvě. Já o té druhé nevedel. Nejdříve tu, kam nahrajes PCR test z domu, objednávas se na výstupní test z Madeiry a posilas zprávy o svém zdraví, ta se jmenuje Traveler Registration. Z ní, když odolujes dolů na spodek, ti nabídne instalaci té druhé aplikace (Safe to Discover), která už tě bude odměňovat a kde si za body budeš vybírat aktivity. Jak je to s dětmi, nevím.


screenshot-2021-05-18-21-22-51-789-com-miui-home.jpg

0 Citovat

Nestačím se divit... ta Madeira to je teď nějaká adventure hra nebo velký cirkus nebo co? Ještě že jsem ji stihl, když svět byl ještě normální...

0 Citovat

Tak ja mam v App Store jen jednu appku😂. Tu Discover. A kdyz se chci prihlasit, otevre se mi Madeira Traveler registration.... to vypada, ze je to v jednom🤷😇.

0 Citovat

Andreko, tak možná už to změnili k lepšímu, nedávalo to logiku.

Mirjur, jsou dvě skupiny lidí. Jedni koupili EZY z Berlína a druzí TAP z Prahy. Cca 3000 beru jako dobrou cenu v době covidove, nevycházelo to méně ani předtím. 

Já na Madeiře byl před 10 lety, bez auta a stalo to za prd, viděl jsem desetinu věci. Teď si to užívám s autem, ale upřímně řečeno, potřetí bych sem už asi nejel. Všechny treky, atrakce, levady mám "splněné", pláže a koupání tady pro mě nejsou ideální, to už zlaté Kanáry. I ta auta jsou draha, benzín je drahy....

0 Citovat

@Miguelas: o to nejde, ale všechny ty appky, body, registrace, delfíni, aktivity... kde to jsme?? Už tomu nerozumím. Možná bych to pochopil v nějakém AI resortu v Egyptě, ale na Madeiře, v chrámu přírody?

0 Citovat

@Miguelas: Ehm, tři skupiny lidí. Ta další to s EZY loni vyhandlovala za jiné zrušené lety.

Loni na jaře mi zrušili mi hupy po Anglii. Tak jsem se v červnu podíval na mapku kam EZY létá a řekl si, že chci někam daleko, kde jsem ještě nebyl. Padla volba na FNC. Tehdy umožňovali vyměnit let kus za kus takřka bez omezení a hlavně bez doplatku. Sen akčního letenkáře.

Jako celkem pesimista jsem pro jistotu vybíral až konec dostupného kalendáře letů, ale přesto mi zůstal Černý Petr v podobě testů, karantén, zavřených hotelů a seškrtaných spojů.

Jestli jsem dohledal správná rumba , tak cena za r/t je kolem tisícovky.

0 Citovat

andreko napsal(a):

Tak ja mam v App Store jen jednu appku😂. Tu Discover. A kdyz se chci prihlasit, otevre se mi Madeira Traveler registration.... to vypada, ze je to v jednom🤷😇.

Aplikace je jen jedna,někteří tady jen nedokáži pochopit rozdíl mezi mobilní aplikaci a normálním webem,což je Madeira Traveler registration na www.madeirasafe.com. Jsem se ted na to ještě koukal. Na web nahrajes test, oni ti ho ověří a potvrdí ověření, že jej akceptuji.  Po příletu otevřeš qr opět na webu a jakmile ho v příletove hale naskenuji a ověří že cajk,tak ti aktivují tu mobilní appku a připisou body za nahrání testu atd a pak už na Madeire fungujes jen v té appce,která do příletu nefunguje. Appku můžeš nainstalovat kdykoliv,ale fungovat začne až poté, co ti ji po příletu aktivují.

0 Citovat

@eremi diky moc.

jsem se zaregistrovala, vsechno probehlo ok, na deti do 12 let je tam extra kolonka, starsi musi mit svoji registraci.

Pak pozdeji tam nahraju ocko certifikat.

Jeste se zeptam, kdyz jsem offline, tak si predem udelam screen QR kodu a melo by to taky projit ne? Jak aktivují tu appku?

0